BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Tomasz Kluza
Tomasz Kluza
108 pkt.
Junior

0

Witam!

Spojrzenie na polskie

http://www.promise.pl/centrumwiedzy/pages/book.aspx?isbn=83-88440-90-x

i angielskie

http://www.promise.pl/centrumwiedzy/pages/book.aspx?isbn=0-7356-2271-X

wydanie tego samego Training Kita.

Moje pytania : czy polska wersja nie ma znizki na egzamin ? czy znizka z okladki ;) agnielskiego Training Kita jest wazna w PL ?

Pozdrawiam "one shot one opportunity...."

Krzysztof Bińkowski
Krzysztof Bińkowski
1523 pkt.
Guru

0

odpowiem na drugą cześć Twojego pytania,
tak zniżki są uwzględnianie w Polsce, ten kod jest w postaci zdrapki,
podczas rejestracji na egzamin podajesz ten kod promocyjny i wtedy otrzymujesz zniżkę

Biniek

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-12-15 00:53:13 przez biniek.

Pozdrawiam,

Biniek, Krzysztof Bińkowski

Tomasz Kluza
Tomasz Kluza
108 pkt.
Junior

0

dzieki :)

To jeszcze brakuje drugiej strony medalu, ale nawet w opisie do PL nie ma nic o ew. znizce. Czyzby szpece ;) od marketingu edycji polskich ja przeoczyli 8-) ?
"one shot one opportunity...."

_________________________ "one shot one opportunity...." Tomasz Kluza (IroeN)
Zychoo
Zychoo
2 pkt.
Nowicjusz

0

Czy trudno jest przestawic sie z polskiego(w podreczniku) na angielski(na egzaminie)?

Generalnie nie mam problemow z jezykiem angielskim, niemniej jednak lubie czytac w jezyku ojczystym.

Tomasz Kluza
Tomasz Kluza
108 pkt.
Junior

0

<IMHO>

Nie napisze pewnie nic odkrywczego, ale nauka po polsku ( przy zalozeniu poprawnego tlumaczenia ) w jakims stopniu podnosi poziom zrozumienia przedmiotu i pozwoli uniknac nieporozumien jezykowych. Nauka po angielsku umozliwia otrzymanie bezposredniego przekazu od autora - bezcenne - ( jesli faktycznie rozumiemy co w danej ksiazce jest napisane, a nie tylko tak nam sie wydaje ;) ). Pomimo tego, ze na poczatku czytanie/uczenie sie z takiego oryginalu moze isc troche wolniej, to wydaje mi sie ze w ostatecznym rachunku wyjdzie bardzo na zdrowie w trakcie egzaminu.
Dlatego optymalne ( o ile znajdzie sie na to czas ) jest przeczytanie wersji polskiej jako pierwsze podejscie, a potem na zbudowanej wiedzy dolozenie glebszej ;) lektury oryginalu.

Zdawaloby sie ze dolaczenie do Training Kitu w wersji PL plyty z wersja ang ksiazki rozwiazuje problem, bo dostajemy dwa w jednym, ale pojawia sie jeszcze watek ew. braku znizki na egzamin.

</IMHO>

PS. To co z tym voucherem ;) ? Ma ktos oryginalnego polskiego Training Kita ? "one shot one opportunity...."

Krzysztof Bińkowski
Krzysztof Bińkowski
1523 pkt.
Guru

0

Miałem przyjemność oglądania polskiego podręcznika w EMPIKu i żadnych rabatów na egzamin nie znalazłem.
Wydaje mi się, że w polskich książkach nie ma tych rabatów, a po za tym na angielskich książkach, informcja na temat rabatu była na okładce. _____________________________________________

Biniek

Pozdrawiam,

Biniek, Krzysztof Bińkowski

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Generalnie nie mam problemow z jezykiem angielskim, niemniej jednak lubie czytac w jezyku ojczystym.
To podobnie jak u mnie ;) Hmm.., jeżeli nie zna się bardzo dobrze angielskiego to raczej niezbyt dobrze zrozumie się "nowy" materiał, który porusza jakaś książka... Stąd lepiej bazować na książkach polskich... Co do błędów to zdarzają się one zarówno w wersjach polskich jak i angielskich Training Kit-ach...

Pozdrawiam, Andrzej

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Pozdrawiam, Andrzej

Paweł Potasiński Microsoft
Paweł Potasiński
7701 pkt.
Guru

0

Tylko i wyłącznie angielskie. Niestety MS Press nas nie rozpieszcza i angielskie książki są średnio 3 razy droższe od polskich... --
Pozdrawiam
Paweł Potasiński

Visit my space: http://potasinp.spaces.live.com

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Tomasz Kluza
Tomasz Kluza
108 pkt.
Junior

0

nie jest chyba az tak zle ? przyklad z gory to roznica 20zl w zaleznosci od kursu dolara. "one shot one opportunity...."

Paweł Potasiński
7701 pkt.
Guru

0

No to nie jestem w temacie ;-) Sorki. Może dlatego, że nie kupuję polskich książek. Jeśli jest, jak napisałeś, to już na pewno TYLKO ANGIELSKIE WYDANIA. --
Pozdrawiam
Paweł Potasiński

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Jacek Doktór Ekspert WSS
Jacek Doktór
4237 pkt.
Guru
MVP

0

Uczenie sie z angielskich wersji ma pare zalet:

1. uczymysie angislkiego
2. uczymy sie normalnych wersji softu :)
3. potem jest latwiej na egzaminach

Pare dni temu kupilem sobie niezla ksiazke o zabezpieczaniu WIndows pani Roberty Bragga. i mam z nia duzy klopot poniewaz od roku cwicze wylacznie wersje angielskie sopftu to bardzo mi przeszkadzaja polskie tlumaczenia (a wiem jak to z nimi jest) narzedzi :( --
Jacek Doktor
MCP since 2006

Jacek Doktor, Enterprise Client Management MVP

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Zgadzam się... ale... Zawsze jest jakieś "ale"... ;)

Wersje angielskie książek mają zalety, o których piszesz powyżej. To jest na ich plus i... z tym się zgadzam. Jednak - jeśli nie zna się dobrze angielskiego i poznaje się "coś nowego" - to może być problem ze rozumieniem tego zagadnienia. Tu lepiej jest skorzystać z wersji polskiej... ;) Zaś co do anglojęzycznego softu to polecam tylko taki wykorzystywać... Pozdrawiam, Andrzej

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam, Andrzej

longman
longman
207 pkt.
Junior

0

Jeśli ktoś się upiera przy wersjach polskich - można korzystać pod warunkiem, że tłumaczenie opiera się na wersji oryginalnej softu, a nazwy narzędzi nie są tłumaczone. ----------------------------
Poznańska Grupa .NET

----------------------------
"O dwóch takich, co w wyniku normalnych i na wskroś uczciwych
negocjacji, przekonali księżyc do przejścia na ciemną stronę trzymanego przez nich worka" - o kogo chodzi?

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

Jeśli ktoś się upiera przy wersjach polskich [...]
Osobiście jestem za wszystkim, co jest... angielskojęzyczne ;)

Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Marek Krupa Ekspert WSS
Marek Krupa
985 pkt.
Senior

0

Pewnie znowu powiesz, że się czepiam...

Tu lepiej jest skorzystać z wersji polskiej...
Osobiście jestem za wszystkim, co jest... angielskojęzyczne

To w końcu co? :)

Pozdrówka

aszelag
aszelag
1735 pkt.
Guru

0

:)

Jestem jak najbardziej za wersjami eng. Jednak - jak pisałem wyżej - jeśli ktoś nie jest orłem ani z eng. ani z "zagadnień informatycznych" to polecam takiemu delikwentowi (który chce poznać jakieś nowe dla niego zagadnienie informatyczne) książki napisane w ojczystym języku :) Inaczej będzie bardzo zawiedziony i naprawdę niewiele się nauczy... ;)

Pozdrawiam, Andrzej

Pozdrawiam, Andrzej

Marek Krupa Ekspert WSS
Marek Krupa
985 pkt.
Senior

0

To siem zgadzm z Tobą. Ale systemy raczej w engl., przynajmniej oczaska się z terminologia "systemową" :)

Pablo79
Pablo79
504 pkt.
Senior

0

Moim zdaniem nauka systemu operacyjnego badz jakiegokolwiek oprogramowania powinna odbywac sie w języku, który jest w dużej części zrozumiały, inna sprawa znajomość terminologii fachowej (w tym przypadku informatycznej). Druga sprawa, znać odpowiednik angielskiego słowa, a rozumieć jego znaczenie ;)

Paweł Potasiński
7701 pkt.
Guru

0

jeśli ktoś nie jest orłem ani z eng. ani z "zagadnień informatycznych"

... to nie będzie robić certyfikatów (nie powinien?), więc nie potrzebuje Training Kitów, bo są pozycje mniej wyrafinowane ("w 24 godziny", "nie tylko dla Orłów" itd.) ...

--
Pozdrawiam
Paweł Potasiński

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2006-12-28 22:35:59 przez C3PO.

Pozdrawiam,
Paweł Potasiński

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.